Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-10-15 12:02:17

Carnivall

Moderator

6500988
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 25
Punktów :   

Książki

Haha no nie mogłam wytrzymać po prostu... mam jakąś manię i w kółko coś czytam... zaraz, zaraz, nie tam coś! Książki fantasy, horrory, kryminały i tym podobne baje.... Jestem ciekawa, czy wy także lubicie czytać, a jeśli tak, to co: polećcie jakieś fajne tytuły, wybitnych autorów, napiszcie, do jakiej książki chętnie wracacie i nieważne, który to już raz...
Po prostu o książkach xP

Offline

 

#2 2008-10-15 14:23:07

Arvena

Moderator

346132
Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Książki

Hej Carnivall ! Pozytywny wątek
Ja ostatnio czytam, w zasadzie wracam i poszerzam , czytanie książek o tematyce patriotycznej. Raz jeszcze przeczytałam "kamienie na szaniec", teraz zaczynam "zośka i parasol". W zasadzie uważam to za priorytet by znać historię kraju w którym się mieszka, więc odpuściłam chwilowo czytanie innych rzeczy, a zgłębiam wiedzę którą mam dość ubogą. Też polecam kilka filmów z tej kategorii wydanych niedawno przez teatr telewizii TVP - "Anoda", "śmierć rotmistrza Pileckiego". Bardzo trudne filmy (brutalna prawda) ale na pewno warte obejrzenia, podobnie jak w/w książki

Offline

 

#3 2008-10-15 14:32:32

Carnivall

Moderator

6500988
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 25
Punktów :   

Re: Książki

W zeszłym miesiącu "Kamienie na szaniec" było moją lekturą, i przyznam szczerze, że nawet mi przeszło przez myśl, że bohaterowie są trochę wyidealizowani, mimo iż mam świadomość, że to literatura faktu ;p ostatnio obejrzałam "Pianistę", też film wojenny jak zapewne większości wiadomo ^^. I tak naprawdę, choć zdecydowanie bardziej lubię czytać niż oglądać filmy, z tematyką wojenną jest na odwrót - w tej kwestii akurat wolę film.

Ostatnio edytowany przez Carnivall (2008-10-15 14:36:54)

Offline

 

#4 2008-10-17 09:52:25

Arvena

Moderator

346132
Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 27
Punktów :   

Re: Książki

Co do filmu, skoro wolisz oglądać, to polecam Ci "Anoda", "śmierć rotmistrza Pileckiego" jak pisałam wyżej.

A jeśli chodzi o "kamienie na szaniec" itp. to niestety, co do scen - to prawda (niestety, jeśli chodzi o brutalność), co do bohaterów - też fatyczni, i to w nich piękne. Kamiński pisał we wstępie (+ jeszcze kilka innych osób które redagowały te fakty historyczne) że nie jest powieściopisarzem, a książka to nie powieść, ale stara się oddać dokładnie realia tamtych czasów. Ktoś później o Nim pisał, że jest mistrzem w tym względzie, bo dokładnie oddawał nastrój, emocje, wygląd i cechy charakterystyczne bohaterów. To trudna sztuka oprzeć książkę na autentycznych postaciach. Bardzo mnie zachwyciła zgrabność Jego pisania.

Offline

 

#5 2008-10-17 17:00:21

ToosT

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 21
Punktów :   

Re: Książki

Ja z książek kocham Fantasy, czytam podobne jak Carnivall xd

Offline

 

#6 2008-10-19 21:53:53

Axolotl

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 13
Punktów :   

Re: Książki

ja uwielbiam tez ksiazki o wampirach wiedzmach wolkolakach magi itp.  goraco polecam dziela pisane przez Hamilton jak np "grzeszne rozkosze" "usmiechniety nieboszczyk" i "cyrk potepiencow"  ale tylko dla ludzi powyzej 18 lat ;P

Offline

 

#7 2008-10-20 14:44:44

Radamenes

Moderator

Zarejestrowany: 2008-10-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Książki

Ja lubię czytać książki o tematyce fantasy i historyczne Ostatnio natrafiłem na ciekawą serię fantasy " Jeźdźcy Smoków ". Polecam jak ktoś lubi tą dziedzinę Mimo sporych wahań statnio obejrzałem "Lejdis" i muszę przyznać ,że uśmiałem się więcej niż na "Testosteronie" choć ogólnie wole filmy akcji i wojenne

Offline

 

#8 2008-10-20 19:01:20

Carnivall

Moderator

6500988
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 25
Punktów :   

Re: Książki

Nie wiem czemu, ale czuję jakąś dziwną niechęć do filmów akcji. Naoglądałam się jakiś beznadziejnych produkcji i po prostu jak usłyszę o filmach tego gatunku to się krzywię. Widzę, że sporo ludzi czyta książki fantasy - zna ktoś polskie dzieła godne polecenia?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fannaruto.pun.pl www.intelowo.pun.pl www.wolnelubanie.pun.pl www.msaug.pun.pl www.stomakrakow.pun.pl